Rehabilitační centrum pro psy a malá zvířata

Těším se na vás v rehabilitačním centru pro psy a malá zvířata. Co nabízime, včetně masáží naleznete na:

http://physiodogcenter.cz/

 

Nabízím několik druhů masáží pro vaše psí miláčky. Masáž je terapie měkkých tkání pohybového aparátu psa, která využívá kombinace trakčních, cirkulačních a kompresních technik vůči svalové soustavě za účelem odstranění svalového napětí a bolesti. Tím zároveň pomáhá zmírňovat a regulovat zranění měkkých tkání, přispívá k urychlení regenerace postižené oblasti, odstraňuje psychické napětí a zlepšuje lokální prokrvení.

Masáž:

- pomáhá zmírňovat svalovou atrofii

- eliminuje stres

- pomáhá odvádět nahromaděné metabolity v měkkých tkáních pohybového aparátu

- zabraňuje vzniku srůstů a mírní fibrotizaci svalových vláken

- snižuje riziko zranění svalů před výkonem

- důležitý prvek v rekonvalescenci i v péči o psí sportovce

 

Nejčastěji používané masáže:


Rekondiční masáž:

je to celková masáž, věnující se celému tělu psa . Úkolem této masáže je přispět k regeneraci měkkých tkání pohybového aparátu, odstranit svalové napětí a přispět k regeneraci svalů psa. Tato masáž trvá cca 1 hodinu a doporučuje se zpravidla jednou týdně.

 

Sportovní masáž:

je příprava psího sportovce na maximální možný výkon před tréninkem či před závodem. Provádí se ráznými a rychlými tahy s následným protažením svalů. Tím se během krátké chvíle zajistí dostatečný přísun krve do svalů a zároveň se aktivuje nervová soustava. Tato masáž trvá kratší dobu.

 

Léčebná rehabilitační masáž:

se věnuje zvýšenému napětí a bolestivosti svalů, zároveň ovlivňuje mnoho dalších funkčních prvků, jako například špatné držení těla díky zkráceným či oslabeným svalům. Tato masáž se zaměřuje na konkrétní problémové partie svalového aparátu a není nutné se věnovat celému tělu. Délka masáže cca 1 hodinu

 

 

- Centrum masáží najdete na Veterinární klinice Lískovka ve Frýdku-Místku nebo  tuto službu můžete využít v naši chovatelské stanici v Žermanicích

 

- kvalifikace:

kurz rekondičních masáží:centrum Physio DOG ACADEMY Praha, lektor Bc.Kateřina Plačková CCRP